شناخت 0 تا 100  شارژ موبایل و موضوعات مربوط به آن

در تاریخ: 1400-01-08 14:10:18

347 بار مشاهده شده

0 دیدگاه کاربران

به منظور شارژ موبایل و گوشی های هوشمند امروزه از شارژرها و باتری های مدرنی استفاده می شوند به طور مثال آیا شما میدانید شارژ سریع چیست؟ باتری لیتیومی یونی چیست؟ و انواع از این دست سوالات مربوط به شارژ موبایل که در ادامه هر کدام از آنها را به صورت کلی و ساده شرح می دهیم، با مجله فناوری بیست تل موبایل ما همراه باشید تا بیشتر بیاموزید.

شناخت 0 تا 100  شارژ موبایل و موضوعات مربوط به آن

ویژگی باتری لیتیومی یونی

بهترین نوع باتری تا این لحظه می باشد و تکنولوژی ساخت آن قابل مقایسه با دیگر باتری ها نمی باشد، ویژگی های مفید آن عبارتند از؛

ظرفیت چگالی بالای انرژی؛ در واقع مقدار انرژی که در یک واحد حجم باتری بارگذاری می شود بسیار زیاد است و همین ویژگی باتری لیتیومی یونی باعث شده است که کاربرد فراوانی در تولید گوشی های بسیار کوچک داشته باشند و با وجود باتری لیتیومی، گوشی های قدرتمندی طراحی شده است که قادر است برای چند روز ذخیره شارژ خود را نگه دارد.

شناخت 0 تا 100  شارژ موبایل و موضوعات مربوط 2به آن

کم نشدن چشمگیر ذخیره شارژ موبایل در حالت آماده باش؛ باتری لیتیومی یونی نسبت به دیگر باتری ها در حالت آماده باش ذخیره شارژ را به شدت کاهش نمی دهند ولی دیگر نوع باتری ها با گذر زمان در حالت آماده به کار نیز به طور چشمگیر ذخیره شارژ باتری را کاهش می دهند.

مقاومت زیاد و نگهداری آسان؛ این نوع باتری بسیار کارآمد و مقاوم هستند و به نوع کارکرد شما حساس نیستند و حتی در حالت شارژ نیز می توانید با آن کار کنید.

 

شارژ موبایل

انواع سوکت شارژ موبایل

یو اس بی تایپ سی (USB Type C)؛ یکی از جدیدترین سوکت های شناخته شده برای گوشی های اندروید می باشد که سرعت انتقال اطلاعات و شارژ رسانی آن بسیار بالا می باشد، از سال 2015 در موبایل های رده بالا مورد استفاده قرار گرفته شده است.

میکرو یو اس بی (Micro USB)؛ این مدل یکی از پرکاربردترین سوکت ها محسوب می گردد و قبل از عرضه یو اس بی تایپ سی، در همه موبایل های اندروید استفاده می شده است

لایتنینگ(Lightning)؛  این مدل به صورت اختصاصی فقط برای آیفون و آیپد شرکت اپل طراحی شده است

قابلیت شارژ سریع

یکی از مدرن ترین تکنولوژی های بکار رفته در باتری های پیشرفته می باشد که در اندروید این وِیژگی فقط با سوکت یو اس بی تایپ سی قابل انجام است و باید موبایل شما از نظر سخت افزاری ویژگی شارژ سریع را پشتیبانی کند. به طور مثال اگر یک باتری با شارژر معمولی در عرض 1.5 ساعت پر شود در مقایسه با موبایلی که مجهز به شارژ سریع است در عرض 1 ساعت یا کمتر، شارژ شدن ظرفیت آن کامل می شود.

شارژ باتری به وسیله پاوربانک

آیا پاوربانک ممکن است به باتری موبایل آسیب بزند؟ شاید این سوال در ذهن بیشتر شما باشد که جواب آن می شود خیر، اگر به جریان خروجی پاوربانک متناسب با جریان ورودی گوشی شما باشد.

تعریف میلی آمپر ساعت

ظرفیت باتری های لیتیوم یونی با واحد «mah» تعین و معین می کنند و به عبارتی هر چقدر مقدار میلی آمپر ساعت بیشتر باشد ظرفیت باتری نیز بیشتر می شود.

و از طرفی باید بدانید مقدار شارژ یکسان در موبایل های مختلف نتیجه یکسانی را ندارند و بستگی به مصرف شارژ سخت افزارهای موبایل دارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاه کاربران

برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید

مقالات مرتبط